Nyheder seniorer

TIK Håndbold er glade for at kunne præsentere den første forstærkning til den kommende sæson.

I bestræbelserne på at rykke op i 1. Division inden for de næste sæsoner, har TIK Håndbold sikret sig højrefløjen Mikkel Kvist som er hentet på Yduns U18 hold. Mikkel er en hurtig og eksplosiv spiller som samtidig er utrolig scoringssikker og vi er både glade og stolte over at Mikkel har valgt at forsætte sin karriere og udvikling i TIK Håndbold.Mikkel regnes blandt landets absolut bedste højrefløje i årgang 1997 og med Mikkels tilgang fortsætter vi ambitionen om at tilknytte unge spillere som både kan hæve niveauet og være med til at tegne det fremtidige TIK Håndbold.

Vi håber at I alle vil være med til at tage godt imod Mikkel og vi byder ham velkommen i TIK Håndbold....

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...