Nyheder ungdom

Vi har nogle fantastiske U14-drenge, som mangler nogle holdkammerater. Er du en dreng årgang 2003 eller 2004, som kan tænkte dig at prøve at spille håndbold med drengene, så kig forbi. Du behøver ikke at have spillet før, og man er aldrig for gammel til at starte.

Vi træner i Taastrup Idrætshaller:

tirsdage kl. 17.30-19.00 (hal C) og

torsdage kl. 17.30-19.00 (hal B)

Vi træner ikke kun, vi spiller også kampe hver weekend fra oktober til april. I påsken slutter vi af med en fællestur med de øvrige hold i klubben. Denne kan foregå i både ind- og udland.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...