Nyheder ungdom

Endnu en gang drager hele ungdomsafdelingen til Prag i påsken. Det er den store afslutningstur, hvor næsten alt hvad der kan samles ind af penge til ungdomsafdelingen bruges til klubtilskud for netop denne tur. Du kan se alle informationer på dette link.

Bemærk vi gentager succesen med en konkurrence, hvor deltagerne kan designe en tur-trøje. Vindertrøjen købes til alle, som skal med på turen. Det er ikke helt billigt, og vi håber på hver afdeling finder en sponsor til kr. 4.000 plus moms, så vi kan få tilbuddet til at løbe rundt. Vi glæder os til at se jeres designforslag.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...