TIK Nyheder

I weekenden drog U10-drenge og piger samt U12-piger til stævne på Falster. Det var alle tre holds første overnatningsstævne, så det var rigtig spændene. De små havde mest snakket om svømmehal og ikke ret meget om kampene før afgang. Så vi var spændte på, om de egentlig var klar over, at de faktisk var kommet for at spille håndbold. Det var de heldigvis, og alle hold klarede det rigtig flot. U10-holdene kom hjem med sølvmedaljer, og U12-piger vandt finalen efter en meget nervepirrende kamp med mange brændte chancer.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...